by Jakub Liška

Průvodce materiály Batohiro

Připojte se k nám na cestě za udržitelnější módou, která respektuje...

Vítejte ve světě BATOHIRO, kde móda znamená mnohem více než jen trendové kousky.

Naší filozofií je vytvořit značku, která se odmítá ztotožnit s principy fast fashion. Pečlivě si vybíráme každý materiál, s důrazem na lokální nákupy a spolupráci s dodavateli z rámce Evropské unie. Naše výroba se odehrává výhradně na půdě České republiky, což nám umožňuje nejen snižovat ekologickou stopu našich produktů, ale také podporovat místní ekonomiku a zajišťovat pracovní místa v naší komunitě.

V BATOHIRO jdeme ještě dál. Naše přímá spolupráce s dodavateli a švadlenami znamená, že známe každý pár rukou, které se podílejí na výrobě našich batohů, triček a mikin. Tento osobní přístup nejen zaručuje vysokou kvalitu našich produktů, ale také zajišťuje, že každý kus, který od nás obdržíte, je výsledkem pečlivé práce a odbornosti.

Připojte se k nám na cestě za udržitelnější módou, která respektuje naši planetu a podporuje lokální komunity. S BATOHIRO nejde jen o to, co si oblečete, ale také o příběh, který tím vyprávíte.

Materiály

Cordura® - látky

Vysoce odolná technická tkanina, která je třikrát odolnější než polyester a dvakrát než standardní nylon. Používá se tam, kde je vyžadována zvýšená odolnost materiálu, například ve výstroji americké armády. Materiál je používán k posílení zatížených částí oděvů a je voděodolný a snadno se udržuje. 

Cordura® 1000D označují sílu vlákna, kde "D" znamená Denier, jednotku měřící váhu 9 km vlákna v gramech. Cordura® 1000D se využívá v extrémních podmínkách.

Výroba je v Německu.

 

FIDLOCK® - zapínací magnetické systémy

Magnetické zapínání představuje vrchol promyšleného designu, kdy se zapínací části spojí téměř magicky samy při jejich přiblížení. Navzdory této jednoduchosti nabízí spojení vysokou míru bezpečnosti a stabilitu díky integrovanému zámkovému mechanismu. Otevření je pak hračkou – stačí jeden jednoduchý pohyb. Tento originální patentovaný systém proměňuje běžnou rutinní činnost, jako je zapínání batohu, v nečekaně zábavný zážitek, což může znít trochu nadsazeně, ale je to tak.

Za německou značkou FIDLOCK stojí příběh Joachima Fiedlera, který se z dětského snílka o kombajnu rozdávajícím sendviče s džemem vypracoval na vynálezce a podnikatele. Už v 16 letech vytvořil první patent – systém pro přepravu violoncella na bicyklu, který byl jen začátkem jeho inovační cesty. Jeho práce vedla k vývoji magnetických držáků, klíčových pro uzavírací mechanismy v dnešních školních batozích. S více než 400 patenty a nominací na Evropskou cenu vynálezce roku 2022 se Joachimův příběh stává inspirací, ukazující sílu snění a inovace ve změně světa.

 

YKK - zipy

Začátek příběhu společnosti YKK sahá do Japonska, kde 1. ledna 1934 Tadao Yoshida založil firmu známou jako YKK, což je zkratka pro Yoshida Kogyo Kabushikikaisha, neboli Yoshida Ltd. Po celém světě dnes zaměstnává přes 46 000 lidí. YKK se také vyznačuje vysokou kvalitou svých zipů. Tyto zipy jsou ceněny pro svou odolnost, spolehlivost a perfektní zpracování, díky čemuž si zachovávají funkčnost i po dlouhodobém používání. Některé modely zipů YKK jsou navíc vybaveny vodotěsnou úpravou.

 

SÍTOTISK - potisk oblečení

Sítotisk je technika tisku, která se často používá pro potisk triček a jiných textilních výrobků. Vysoká kvalita a odolnost tisku. Životnost sítotisku na tričkách a jiných textilních výrobcích může být velmi dlouhá, zvláště pokud jsou dodržovány správné postupy pro péči o tisk. Kvalitní sítotisk může vydržet stovky praní bez významného blednutí barvy nebo opotřebení designu. Pro maximalizaci životnosti tisku se doporučuje prát výrobky naruby a sušit je na vzduchu. Tiskneme v Praze.

 

Bavlna - trika

100% bavlna je přírodní materiál, který je pro své vynikající vlastnosti vyhledáván po celém světě. 100% bavlna představuje klasickou, ekologickou a funkční volbu pro ty, kdo hledají pohodlí, kvalitu a udržitelnost ve svých textilních výrobcích.

Tento textil se získává z rostliny bavlníku, jehož vlákna se používají na výrobu měkkého, pohodlného a prodyšného materiálu. Bavlna je obzvláště ceněna pro svou schopnost absorbovat a odvádět vlhkost, což z ní dělá ideální volbu pro letní oblečení. Při správné péči si zachovávají svůj tvar a barvu.

Údržba: Prát ve vodě s teplotou odpovídající pokynům na etiketě, obvykle na 30-60°C. Vyvarovat se použití bělidla, které může vlákna poškodit. Sušit přirozeně na vzduchu nebo v sušičce na nízkou teplotu. Látky nakupujeme pouze rámci EU.

 

KORTEXIN - látky

Jedná se o nepromokavou tkaninu s vodoodpudivou úpravou. Kortexin představuje materiál vyrobený z 100% polyesteru, na jehož zadní straně je aplikována vrstva čistého, nerecyklovaného PVC.

Tento materiál se pyšní vynikající kvalitou, užitečnými vlastnostmi a technickými parametry. Kortexin představuje unikátní typ laminovaného textilu. Zaručujeme tak vysokou pevnost a další důležité vlastnosti, ověřené laboratorními zkouškami. Vyrobeno v ČR.

 

POPRUHY - na batohy a ledvinky

Naše batohy a ledvinky jsou opatřeny popruhy z českého Tišnova, od firmy s tradicí sahající do roku 1842. Původně se specializovala na výrobu provazů a lan pro zemědělské a průmyslové účely, časem rozšířila sortiment o sítě a popruhy. Od roku 1999 je držitelem certifikátu jakosti ČSN EN ISO 9001, který pravidelně obnovuje. Firma exportuje své produkty do 30 zemí a veškerá výroba probíhá v ČR.

 

V BATOHIRO je pro nás důležité, aby každý produkt sloužil co nejdéle. Proto k naší filozofii udržitelnosti a kvality přidáváme od roku 2024 službu pozáručních oprav. Tento krok podtrhuje náš závazek k dlouhověkosti produktů a snižování jejich ekologické stopy. Nabízíme tak možnost oprav, aby vaše oblíbené kousky zůstaly ve skvělé kondici po mnoho let.

S BATOHIRO investujete do kvality, která vydrží.